Információ

Támogasd a Debreceni Napraforgó Waldorf Iskolát – Növekedjünk Együtt!

A Debreceni Napraforgó Waldorf Iskola nem csupán egy iskola, hanem egy közösség, ahol gyermekeink szabadon fejlődhetnek, kreatívak lehetnek, és felfedezhetik a világot. Olyan hely, ahol a a jövő generációi harmonikus, önálló gondolkodású és felelősségteljes felnőttekké válása a cél.

Ahhoz, hogy az iskolát működtessük és fejlesszük, szükségünk van a te támogatásodra is. Legyen szó új eszközökről, oktatási anyagokról vagy az iskolai környezet fenntartásáról – minden adomány közvetlenül hozzájárul ahhoz, hogy a Waldorf-pedagógia továbbra is elérhető legyen a gyermekeink számára.

Hogyan segíthetsz?
Adományozhatsz online, gyorsan és egyszerűen. Akár egy kisebb összeg is hatalmas segítség, hiszen minden támogatás közelebb visz minket a céljainkhoz.

Mire használja fel az Alapítvány az adományokat?
Az alapítvány a beérkező adományokat a Debreceni Napraforgó Waldorf Iskola fenntartására és fejlesztésére fordítja. A támogatások az alábbi területeken nyújtanak segítséget:

1. Oktatási anyagok és eszközök beszerzése
A Waldorf pedagógiában nagy hangsúlyt fektetünk a kézműves és művészeti tevékenységekre. Az adományokból olyan eszközöket és anyagokat vásárolunk, mint például gyapjú, fa, természetes festékek, agyag vagy festőeszközök, mindent, ami a kreatív tevékenységeket segítik.

2. Tantermek és közösségi terek karbantartása, fejlesztése
Az iskola épületének és környezetének fenntartása folyamatos munkát igényel. Az adományokat a tantermek felújítására, a bútorok karbantartására, valamint az udvari játékok és kert gondozására használjuk.

3. Természetközeli programok és kirándulások finanszírozása
A Waldorf iskolánkban fontos a természet közelsége, ezért a gyermekek számára szervezett kirándulások, táborok, természetjárások jelentős részét az adományokból fedezik. Debrecen mellett működik a NapraFarm, ahova a gyerekek rendszeresen kijárnak.

4. Közösségi események és ünnepségek támogatása
A Waldorf iskolánkban az évkör szerinti ünnepi események fontos részei a mindennapoknak. Az adományokból fedezi az alapítvány az ehhez szükséges dolgokat.

5. Szociális támogatás
    * Az alapítvány célja, hogy minden gyermek egyenlő eséllyel vehessen részt az oktatásban. Az adományokat olyan családok támogatására is felhasználhatja, akik anyagi okok miatt nem tudnák fedezni a gyermekük oktatását vagy különböző iskolai programokon való részvételét.

6. Környezettudatos fejlesztések
A Waldorf pedagógia nagy figyelmet fordít a fenntarthatóságra és a környezettudatosságra. Az adományok ehhez is hozzájárulnak, például megújuló energiaforrások használata, kertészeti oktatás a Naprafarmon, Zöld körforgás ruha csere-bere programunk és még számos ide kapcsolódó program.
Az adományok lehetővé teszik, hogy fenntartsuk a Waldorf pedagógia magas színvonalát, és egy olyan környezetet biztosítsunk a gyerekeknek, ahol szabadon fejlődhetnek, alkothatnak és tanulhatnak.

Minden hozzájárulás közvetlenül támogatja a gyermekek jövőjét és a közösség fejlődését.

Légy része ennek a közösségnek, támogasd a Debreceni Napraforgó Waldorf Iskolát, és segíts, hogy gyermekeink egy boldogabb, kreatívabb jövőt építhessenek!